BAZALT DUVAR ÖRGÜSÜ NEDİR?

Bazalt duvar örgüsü beton ve asfaltları güçlendirmek için kullanılabilecek en iyi malzemedir. Bazalt duvar örgüsü, asfalt, gazbeton bloklar, seramik bloklar gibi alanlarda kullanılabildiği gibi özellikle yol yapımında ve onarımında (inşaat, havaalanı pistleri, karayolları, kaldırımlar, yaya yolları ve eğimli yollar gibi…) takviye tabakası olarak son yıllarda başarıyla kullanılmaktadır.

Bazalt duvar örgüsü, benzer boyuttaki çelikten daha güçlü ve hafiftir. Kullanıldığı betonun paslanmasına, korozyona uğramasına ve çatlamasına engel olur.  Ayrıca Bazalt duvar örgüsü elektrik iletmediği gibi ısı yalıtımına ciddi kaktı sağlar.

Bazalt duvar örgüleri, inceliği sayesinde harç tüketiminden tasarruf sağladığı gibi ve hafifliği ile nakliye açısında da ekonomiktir.

Bazalt duvar örgüsünün avantajları
Özel olarak geliştirilmiş kaplama, çekme mukavemetini artırmak ve darbe direncini artırmak için betonla iyi yapışma sağlar.
Yüksek mekanik mukavemet
Yüksek alkali direncine karşı yüksek direnç pas veya korozyona izin vermez.
Çatlamaları ve çatlakların yayılmasını en aza indirir
Kurulumu ve kullanımı kolaydır. Özel ekipman gerekmez.
Son derece düşük ısı iletkenlik katsayısı, bina dış cephesinden iç mekanlara ısı transferini önemli ölçüde azaltır ve enerji verimliliğini önemli ölçüde artırır.

Enterbas Basalt Technology ile iletişime geçin!

Mahmutbey Mah. Taşocağı cad. No:3 Ağaoğlu My Office 212 K:17 No:278 İstanbul/Türkiye
0212 909 80 65
09:00 - 17:00